Świat Pieniądza

Praktyczna wiedza dla młodzieży, o tym jak poruszać się po dżungli kapitalizmu.


Pomóż szkołom i władzom lokalnym w twojej gminie dotrzeć do dzieci z wiedzą o gospodarce rynkowej.

„Świat Pieniądza” to najpopularniejsza polska książka o gospodarce dla dzieci i młodzieży! Sprzedano już ponad 50 tys. egzemplarzy!

Książka przeznaczona dla dzieci w wieku 10-12 lat (szersza grupa docelowa: dzieci i młodzież w wieku 8-14 lat). Celem książki jest upowszechnienie wśród młodzieży poprawnych intuicji gospodarczych w ciekawy i dostosowany do jej wrażliwości sposób. Książkę wydaje fundacja „Świat Pieniądza”. Przedsięwzięcie jest niekomercyjne. Książki wysyłamy każdemu, kto pokryje koszt druku i transportu, zazwyczaj około 7-8 zł za jeden egzemplarz, przy zamówieniu min. 20 egzemplarzy. Ponadto każdemu za darmo za pośrednictwem strony www.swiatpieniadza.info udostępniamy plany lekcji i inne materiały dla nauczycieli i opiekunów dzieci.

Co przedsiębiorca może zaproponować szkole

Umów się z wójtem, burmistrzem czy prezydentem lub z dyretorem szkoły. Poniżej znajdziesz przykłady działań, którymi możesz wesprzeć szkołę w uczeniu młodzieży o współczesnej gospodarce.

1. Zamówić zestaw książek „Świat Pieniądza” do szkoły, biblioteki lub centrum kultury.

2. Przekazać dyrektorowi/nauczycielom namiary na stronę internetową fundacji Świat Pieniądza z materiałami dla nauczycieli, w tym:

- scenariusze zajęć
- scenariusze konkursu wiedzy o gospodarce (scenariusze konkursu dostępne są w w książce (plik pdf) autorstwa Damiana Kupczyka i Żanety Syk.

3. Zorganizować wycieczkę do swojej firmy lub ważnych instytucji rynku.

4. Pomóc zorganizować i wziąć udział w spotkaniu z przedsiębiorcą w szkole


Powrót do strony głównej.